Tarihçemiz

/Tarihçemiz
Tarihçemiz 2018-03-07T10:48:18+00:00

YETERLİ BULDUNUZ MU?


Şirketimiz 1967 yılında iki Mercedes marka araba ile Orhan İtimat tarafından Lefkoşa –Mağusa hattı arasında dolmuş taşımacılığını sağlamak için kuruldu. Bu dönemlerde taşımacılık Kıbrıslı Rumların tekelindeydi. Orhan İtimat İşletmeleri aynı zamanda Kıbrıslı Türklerin kurduğu ilk taşımacılık şirketlerinden biridir. Bu dönemlerde elimizdeki tek kamyonla yurt içi nakliye işlerini de gerçekleştirmekteydi. 1970’li yılların başında Mağusa – Limasol arasında da dolmuş seferlerine başlanmıştı. 1974 Barış Harekatından sonra bu seferlerimiz kaldırılmıştır. 1976 yılında Mağusa bölgesindeki ana ofisimiz olan Anıt Çemberi yanındaki yerimize taşındık. Lefkoşa bölgesinde ise yer sorunu nedeniyle bir çok ofis değiştirmek zorunda kaldık. 2001 yılında ise şimdiki ofisimiz olan Çağlayan bölgesindeki binamıza taşındık.

Kıbrıs’ın en büyük üniversitelerinden olan D.A.Ü’nin Kolej ve İlkokul bölümlerinin öğrenci taşımacılığı da 1998 yılından itibaren şirketimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Kıbrıs genelinde birçok Turizm şirketi ile yapmış olduğumuz anlaşmalarla ülke içersindeki turist taşımacılığı ve turları da tarafımızca yapılmaktadır.

1980 yılların başında Türkiye – Kıbrıs arasında Nakliye işlerine başladık. Büyük bir Tır filosu oluşturarak Kıbrıs’ın en büyük Nakliye Şirketi haline geldik. Türkiye ve Kıbrıs’ın her yerine nakliye işlerini başarılı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

1998 yılında ise şirketimiz için büyük bir devrim gerçekleştirerek İtimat Shipping Line şirketini kurarak Deniz Taşımacılığı alanına da girdik.

2005 yılında ise isim değişikliği yaparak İtimat Otobüs ve Nakliyat Şti. Ltd.adını almıştır.

İtimat Otobüs ve Nakliyat Şti. Ltd. Kuzey Kıbrıs’ta deniz ve kara taşımacılığının öncü, güvenilir ve tecrübeli ismi haline gelmiştir.